hlavní stranaaktualitypress room

Kinosvět, CS film, CS mini a Horor film navyšují počet televizních premiér

2017-08-29

Televizní stanice Československé filmové společnosti uvedou na podzim hned několik desítek premiérových filmů a dokumentárních pořadů.

Konkurence je obrovská, a chceme-li udržet a posílit pozici našich televizních stanic, neobejdeme se bez zvýšeného počtu televizních premiér. Ty nabídne především volně dostupná TV Kinosvět, ale ani CS film, CS mini a Horor film nezůstanou pozadu,“ zamýšlí se nad aktuální situací na mediálním trhu Leoš Pohl, jednatel a většinový vlastník Československé filmové společnosti. „Více se zaměříme na muže a ženy středního věku, na příznivce českých a slovenských filmů a samozřejmě na milovníky záhad všeho druhu,“ dodává. Jeho společnost navíc připravuje na začátek října start kabelového a satelitního televizního kanálu WAR svět válek věnovaného všem zájemcům o vojenství.

TV Kinosvět proto zamíří do podzimní televizní sezóny s pozměněným programovým schématem: V pondělí nabídne převážně historické pořady určené (nejen) mužům. Úterní večer se ponese ve znamení záhad. Středa bude tradičně zasvěcena válkám. Čtvrteční program se soustředí na vše, co souvisí s paranormálními jevy, zatímco páteční na dokumenty z oblasti kriminalistiky a zločinu. V sobotu TV Kinosvět pravidelně zamíří do světa duchů a na nedělní večer jsou připraveny záhady s důrazem na UFO.

A co konkrétně uvede? Jako vždy mnoho překvapujícího. Z vojenské oblasti např. premiéry dokumentů: Maršál Žukov, Další válka Josifa Stalina a čtyřdílný hraný seriál Korejská válka. Mezi dokumenty z oblasti záhad se objeví hned několik volných sérií Tajná znamení, Utajená historie Briana Foerstera (archeologa, připomínajícího Indianu Jonese) a Skryté poklady Ruska, kdy rozhodně nepůjde o památky… Diváckou pozornost určitě přitáhnou i Alternativní historie, Městské legendy či rozsáhlé seriály Svět duchů a Pátrání po UFO.

V premiéře budou uvedeny i nové řady oblíbených volných dokumentárních sérií Krimi záhady (v originále slavné Forensic Files), Záhady vesmíru a Válka a zbraně. Milan Zacha Kučera, spisovatel a špičkový expert v oblasti záhad, tajemství a vojenství, se pak na obrazovce TV Kinosvět objeví v pravidelném autorském čtrnáctideníku Tajemné horizonty.

Mezi nové střihové pořady TV Kinosvět pak budou mimo jiné patřit Divy světa, Záblesk (Flashmob) a Uvařeno na (i) síti. Z pořadů vytvořených samotnými diváky je nutno připomenout třetí řadu oblíbené série S Čechy okolo světa. Pokračovat bude i nadprůměrně sledovaná série S MUDr. Jonášem o zdraví. S ohledem na divácký zájem uvede TV Kinosvět obnovené premiéry následujících volných dokumentárních sérií: Expedice se špatným koncem, Svět záhad I. a Svět záhad II. Paranormal a FBI: Největší případy I.

Co se týče CS filmu, ani jemu se v podzimní sezóně nevyhne současná televizní móda různých zpráv – diváckých, krimi, dětských a podobně – a proto v premiéře nabídne Šílené zprávy, a to rovnou z celého světa. Programové schéma se pak nově obohacuje o cyklus Premiéry z archivu s filmy Láska a lidé (drama z roku 1937 podle scénáře Vladislava Vančury), Humoreska (romantický z roku 1939 v režii Otakara Vávry), Panenka (komedie z roku 1938 s Věrou Ferbasovou), Perníková chaloupka (pohádková fantasy z roku 1933 v režii Oldřicha Kmínka), Pražské blues (drama z roku 1963 s předními českými jazzmany), Řeka (romantický z roku 1933 uvedený na II. MFF v Benátkách v roce 1934) a Výkřik do sibiřské noci (drama z roku 1935 s velkým podílem tehdejších ruských emigrantů v ČR).

Vysílání CS filmu bude samozřejmě pokračovat ve svém osvědčeném programovém schématu, v němž budou mít své místo jak nezávislá produkce – např. snímky Na život (krimi z roku 2015 v režii Jiřího Slečky) či dosud zcela neznámý Western (komedie z roku 2015 v režii Michala Krejčíka a Jiřího Kroupy), tak i filmy z posledních let.

CS mini, program, který vysílá od 6.00 ráno do 12.00 hod a předchází tak vysílání CS filmu, nabídne zbrusu nový animovaný seriál pro děti na motivy románu Jacka Londona Bílý tesák. Má dvanáct dílů, scénář napsal Bohumil Žárský, režisérem je Vladimír Mráz, autorem obrazu malíř Václav Šipoš. Seriál byl natočen pro CS mini v animačním QQ studiu v Ostravě. CS mini také od září vrací na obrazovky klasické, dětmi i dospělými milované hrdiny. A sice Macha a Šebestovou s kouzelným sluchátkem, dva medvídky: jednoho malého a hloupoučkého a druhého protáhlého, mlsného a vychytralého, kteří se potkali u Kolína, mluvícího kocourka Mikeše a jeho přátele. Jde o animované seriály Mach a Šebestová, Pojďte pane, budeme si hrát a O Mikešovi.

Horor film, jenž startuje od půlnoci po vysílání CS filmu, pak pro podzim připravil premiéry dvanácti klasických filmů temného žánru – mimo jiné Massacre, Vymítač kanibalů, Broken Mirror, Velký útok zombies, Haloweenská noc či Prokletí domu Winchesterů.